Інвестування коштів у різні фінансові інструменти є все популярнішим засобом заробітку у багатьох людей. Такий спосіб дає змогу добре заробити, якщо вдасться правильно проаналізувати та оцінити ситуацію на ринку.
Щоб розібратися у всіх деталях процесу, пропонується вивчити трейдинг для початківців, щоб розуміти основи та не робити необачних дій.
Концепція
Під терміном трейдинг мають на увазі торгівлю фінансовими інструментами (акціями, облігаціями, ф’ючерсами, опціонами) на спеціалізованих майданчиках – біржах. Подібний процес здійснює через довірених посередників, які називаються брокерами. Цінні папери також можна купувати у компаній, організацій чи окремих власників безпосередньо.
Необхідно знати, що брокер повинен мати відповідну реєстрацію від регулятора ринку, це ліцензія центрального банку країни. Також посередник не має доступу до рахунків користувача, не має права розпоряджатися грошима клієнта. Власник депозиту сам вирішує, що купувати, коли і за якою ціною. Він наказує на купівлю або продаж, і брокер тільки виконує це розпорядження.
Звичайний варіант сучасного трейдингу – це онлайн торгівля за допомогою спеціалізованого терміналу, наданого брокером. Також можна віддавати розпорядження по телефону, якщо зв’язок раптом перервався, або до Інтернету немає доступу.
За своєю основною суттю трейдинг є спекуляцією, де метою є купівля або продаж активу за вигіднішою ціною, ніж було здійснено початкову угоду. Для розуміння цілей та завдань процесу, варто дізнатися більше інформації на www.bikotrading.pro.
Правила
Серед основних правил, які необхідно виконувати за даної діяльності, варто виділити:
- Розуміти, що процес є ризикованим, крім прибутку може призвести до втрат. Тому варто використовувати управління капіталом, коли прораховуються всі ризики, у процесі задіюється лише частина коштів.
- Обов’язково виставляються автоматичні стопи, щоби зменшити збитки, якщо ринок розгорнеться проти позиції трейдера.
- Трейдинг є роботою, процесу потрібно приділяти максимальну кількість часу, постійно розвиватися, читати літературу та аналізувати ситуацію, що складається на ринку.
- Довіряти кошти лише перевіреному трейдеру з низьким обсягом комісії, адже ці кошти знімаються з кожної угоди.
При виборі способу торгівлі визначитися із спрямованістю спекулянта чи інвестора. Перший тип трейдера робить угоди часто, працює на ринку постійно. Інвестори купують цінних паперів на тривалий термін, часто розраховують на дивіденди.